Jdi na obsah Jdi na menu
 
Mariah Carey

28.4.2006 14:57 | Kačenka | Zpěvačky

Slavná popová zpěvačka Mariah Carey, která v devadesátých letech prodala více než 80 milionů alb. Mariah se narodila Alfredovi Royovi Careymu, venezuelskému leteckému inženýrovi a Patricii Carey, operní zpěvačce. Mariah má dva starší bratry Morgana a Alisona. Její rodiče se rozvedli, když jí byli tři roky. Již od dvou let se začala věnovat zpívání a od čtyř začala navštěvovat hodiny zpěvu. V roce 1987 dokončila střední školu Harborfields v New Yorku. Poté se přestěhovala na Manhattan, kde přes den pracovala jako servírka a v noci se věnovala hudebné kariéře.

V osmnácti letech šla Mariah se svou přítelkyní zpěvačkou Brendou K. Starr na party CBS Record. Starr přesvědčila Mariah, aby přinesla jednu z jejích demonstračních nahrávek. Demo nahrávku dostal Mottola (president Columbia Records, Obrazekpozději Sony), který s ní v roce 1988 podepsal smlouvu. Mariah brzy nato vydala první singl "Vision of Love", který se po svém uveřejnění stal hitem číslo 1. Ihned nato dokončuje své debutové album "Mariah Carey" (1990). Své druhé album "Emotions", které obsahuje hity "Can't Let Go" a "Make it Happen", vydává o rok později.

V červnu 1993 se vdala za Mottolu ve velkolepém obřadu v Manhattanském kostele svatého Tomáše. Po pětiletím manželství se rozvedli. Mariah pak tři roky chodila s latinským zpěvákem Luisem Miguelem.

 

Klip Fantasy

 

 

 

Audio: Mariah Carey feat. Whitney Huston - Prince of Egypt Theme
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mohlo by tě zajímat

(Memorex, 13. 7. 2008 1:38)

http://www.stream.cz/video/13/108921-mariah-carey-hero-klip-tmavomodry-svet